Арсенал - Лестър

Лестър спечели визита на Арсенал след 47 години

Лестър Сити постигна първи успех при гостуване на Арсенал от 1973 година насам. Сините победиха  артилеристите с 1:0 на „Емирейтс“ в мач от шестия кръг на Висшата лига.

Лисиците бяха в серия от две поредни поражения, но се върнаха на победния път благодарение на Джейми Варди. Голмайсторът влезе като резерва и се разписа с глава в 80-та минута с летящ плонж след центриране на Ченгиз Юндер. Това беше и първият точен удар на гостите в мача. Голът е пети за Варди на „Емирейтс“ и той е гостуващ футболист номер едно по този показател. Освен това той сложи край на суша за лисиците, продължила 262 минути. Варди има забележителнителните 11 попадения в 12 срещи с Арсенал. Повече има само Уейн Рууни – 12. През този сезон Варди е вкарал шест пъти от 9 изстрела.

Победата беше номер 300 в кариерата на Брендан Роджърс като мениджър. С нея Лестър се изкачи до четвърто място с 12 точки, една по-малко от лидерите Евертън и Ливърпул. Арсенал заема 10-та позиция с девет точки.

Загубата беше първа като домакин през 2020-а за тима на Микел Артета. Арсенал отправи 12 удара към вратата, а освен това гол в полза на тима беше отменен заради засада. „Много съм разочарован. През първото полувреме играхме добре и вкарахме гол. Нямам никаква идея защо той беше отменен. Те ни хванаха в един момент и толкова“, коментира Артета.