Тотнъм - Лестър

Лестър опъна Тотнъм, за да излезе втори в класирането

Лестър спечели с 2:0 визитата си на Тотнъм и излезе на второ място в класирането. Сините са на четири точки от лидера Ливърпул. Загубата е втора поредна за шпорите, които през седмицата паднаха именно от Ливърпул. Любопитно е, че за втора поредна година Лестър ще е втори по Коледа. Това не се е случвало никога преди в историята на клуба.

Лисиците триумфираха в здрава битка в Северен Лондон. Джейми Варди вкара от дузпа за 0:1 в четвъртата минута на добавеното време на първата част. Това беше осми вкаран наказателен удар за Лестър този сезон – с три повече от най-близкия в това отношение тим. След час игра Алдерверелд си вкара автогол за 0:2. Малко преди това попадение на Мадисън за гостите беше отменено от ВАР.

Иначе през първото полувреме освен удара на Варди, имаше само два други точни. Единият беше на Кейн за Тотнъм, другият – на Мадисън.