Леганес - Реал Мадрид

Леганес записа историческо реми с Реал Мадрид

Леганес спечели историческа първа точка срещу големия си съсед Реал Мадрид. Последният мач от 32-я кръг в Ла Лига завърши 1:1. Това бе първи мач за тима на Зинедин Зидан в понеделник от четири години насам.

Домакините откриха заслужено чрез Силва в самия край на първото полувреме. Той реализира отблизо след пас на датчанина Мартин Брайтвайте. Силва отправи един от едва трите точни удара за тима си в двубоя.

Бензема отново бележи за Реал

Кралския клуб изравни чрез Карим Бензема в 51-а минута. Бензема не успя да преодолее от първия път Иван Куеяр, но вкара при добавката. Така френския нападател вече е автор на петте последни гола за Реал в първенството.

Друга голяма звезда на Реал – Гарет Бейл записа доста разочароваща вечер. Той влезе в игра в 78-а минута и докосна топката само четири пъти.

Белия балет е трети с 61 точки, на четири зад Атлетико Мадрид. Четвъртият Севиля има 52 точки. Леганес е 11-и с 41-а точки. И по всичко изглежда, че и през следващия сезон ще е в елита на Испания.