Шефилд Юнайтед - Лийдс

Лийдс взе дербито на Йоркшър, Нюкасъл спря Тотнъм

Лийдс спечели гостуването си на Шефилд Юнайтед с 1:0 в двубой от третия кръг на английската Висша лига. Нюкасъл пък измъкна точка от Тотнъм (1:1) с гол в 97-ата минута.

Дербито на Йоркшър, първо в Премиършип от 2001-а насам, предложи много здрава битка и положения пред двете врати. Попадението беше реализирано от Патрик Бамфорд след центриране на Джак Харисън в 88-та минута. За Бамфорд това бе трети пореден мач с гол, след като той се разписа и срещу Ливърпул и Фулъм.

Лийдс вече има шест точки, докато Шефилд Юнайтед остава без точка и отбелязан гол. Остриетата загубиха от Уулвърхемптън и Астън Вила. В следващия кръг Юнайтед гостува на Арсенал, докато Лийдс приема Манчестър Сити.

Нюкасъл измъкна точка от Тотнъм в 97-ата минута

Нюкасъл стигна до равенство с Тотнъм в 97-ата минута. Шпорите изиграха силно първо полувреме, като на няколко пъти Карл Дарлоу извади сигурни голове, а и гредите му помогнаха при два шута на Хюн Мин Сон. Все пак и той се предаде след пас на Хари Кейн, който беше засечен от Лукас Моура.

През втората част Тотнъм намали темпото и в края си изпати след намеса на ВАР. Технологията влезе в действие за игра с ръка на Ерик Дайър в наказателното поле – при центрирането на Нюкасъл се гледаше и дали влезлият от пейката Анди Керъл не е в засада, но нападателят бе в редовно положение. След четириминутна пауза главният съдия посочи бялата точка, а Калъм Уилсън не сбърка – 1:1.