Лийдс - Манчестър Юнайтед

Лийдс спря Манчестър Юнайтед с 0:0

Лийдс и Манчестър Юнайтед не успяха да си отбележат гол и направиха 0:0 в 33-ия кръг на Висшата лига. В двубоя нямаше много положения, а и качеството му не беше особено високо. Резултатът означава, че Манчестър Сити може да стане шампион след седмица. За тази цел тимът на Пеп Гуардиола трябва да победи Кристъл Палас, а Юнайтед да загуби от Ливърпул.

Най-близо до попадение на „Еланд Роуд“ беше Рашфорд преди почивката. Неговият шут от пряк свободен удар обаче беше спасен от вратаря на Лийдс.

Червените дяволи продължиха серията си от мачове без загуба във Висшата лига на 13. Хари Магуайър пък изравни клубен рекорд, , поставен от Гари Палистър в периода ноември 1993 – май 1995 г. Той не е пропуснал нито една минута в последните 71 мача от Премиършип.