Лийдс - Манчестър Сити

Лийдс спря Ман Сити, Евертън пак победи

Лийдс и Манчестър Сити завършиха 1:1 в много вълнуващ сблъсък от Висшата лига на „Еланд Роуд“. В двубоя имаше много положения и общо 34 удара към вратите.

Манчестър Сити започна много активно и създаде много работа на Илан Мелие. Освен това играчите на Пеп Гуардиола стреляха няколко пъти неточно от добри позиции. Все пак Рахийм Стърлинг даде заслужен аванс на Сити след асистенция на Феран Торес. Това беше първият му гол през сезона във Висшата лига. Тимът на Марсело Биелса на два пъти можеше да изравни, но Едерсон се прояви с две страхотни намеси.

През втората част Лийдс стана по-агресивен и след няколко добри шанса пред Едерсон, включително греда, изравни. Това стана чрез Родриго и грешка на Едерсон. Бразилецът не боксира топката след ъглов удар и позволи на испанеца да вкара.

До края и двата отбора можеха да стигнат до трите точки. Лийдс удари греда, а Сити на два пъти имаше претенции за дузпа. Главният съдия Майк Дийн обаче не даде такава.

Манчестър Сити има само четири точки от трите си мача. Лийдс пък продължи с чудесното си представяне от началото на сезона и има седем точки от четири двубоя, като отстъпи единствено на шампиона Ливърпул.

Евертън записа четвърта поредна победа

Евертън продължи с перфектното си представяне от началото на сезона. Сините записаха четвърти последователен успех – този път срещу Брайтън с 4:2. Това беше и мач номер 100 на Карло Анчелоти във Висшата лига.

Под почти непрекъснат проливен дъжд на „Гудисън Парк“ Доминик Калвърт-Люин даде аванс на карамелите. Това беше негов шести гол от началото на сезона в елита и общо девети във всички турнири. Нийл Мопе изравни след грешка на Джордан Пикфорд. В края на първата част Йери Мина вкара за 2:1 след асистенция на Хамес Родригес.

Колумбиецът се развихри след почивката, вкарвайки две попадения за 4:1. В добавеното време Ив Бисума отбеляза красив гол от воле за 4:2.