Лийдс - Ливърпул

Лийдс спря Ливърпул с късен гол за 1:1

Лийдс измъкна 1:1 от Ливърпул в късния мач от Висшата лига. Така йоркшърци попречиха на червените да се върнат в Топ 4. От друга страна обаче Ливърпул е част от отцепниците, сформирали ЕСЛ, така че не е ясно дали има нужда от Топ 4.

Преди и по време на двубоя имаше протести срещу ЕСЛ. Фенове на Лийдс се събраха пред „Еланд Роуд“ и изгориха екип на червените. После над стадиона премина самолет, носещ флаг срещу ЕСЛ. Домакините пък бяха с екипи с надпис „Заслужи го“ го логото на Шампионската лига. Те носеха и банер с надпис „Футболът е за феновете“. Такъв банер имаше и на трибуните.

Лийдс

Иначе Ливърпул доминираше през първото полувреме и стигна до гол в 31-ата минута. Тогава Жота изведе Александър-Арнолд, той преодоля Меслие и пусна на празна врата на Мане. Сенегалецът се разписа в елита за първи път от януари насам.

След почивката Лийдс подобри представянето си. Първо Бамфорд удари греда, а после Диего Йоренте вкара за 1:1. Той се разписа в 87-ата минута с първия си гол за клуба. Домакините са десети с 46 точки, колкото има и Арсенал. Ливърпул има 53, една по-малко от петия Челси и две по-малко от четвъртия Уест Хем.