Вила - Лийдс

Лийдс сложи край на победната серия на Вила

Астън Вила записа първа загуба от началото на сезона във Висшата лига след 0:3 от Лийдс у дома. Това беше първи мач от шестия кръг на шампионата.

Бирмингамци стартираха отлично сезона и бяха единственият отбор с пълен актив точки. Освен това те записаха величественото 7:2 над шампиона Ливърпул.

През първото полувреме не паднаха голове, въпреки че Патрик Бамфорд имаше два добри шанса. След почивката централният нападател на белите се развихри и реализира хеттрик. Той го направи за по-малко от 20 минути между 55-та и 74-та. Това е първи хеттрик във Висшата лига в кариерата на Бамфорд. Той вече има шест гола през сезона.

Лийдс записа трета победа от старта и се изкачи до трето място в класирането с десет точки. Йоркшърци не са били толкова високо в класирането от септември 2002-а. Астън Вила остава на втора позиция с 12 точки.