Лече - Ювентус

Лече сложи край на серията на Ювентус с 1:1

Лече и Ювентус завършиха 1:1 в първата среща от 9-и кръг на Серия А. Така южняците сложиха край на победната серия на бианконерите. Юве бе записал пет поредни победи – Болоня (2:1), Интер Милано (2:1), СПАЛ (2:0), Бреша (2:1) и Верона (2:1).

Двубоят се игра на „Стадио Виа Дел Маре“ пред 26 6000 зрители. Кристиано Роналдо не игра за гостите, тъй като получи почивка от Маурицио Сари. Заместилият го Гонсало Игуаин прати топката в мрежата, но попадението бе отменено след намеса на ВАР. 31-годишният аржентинец имаше още един шанс, но го пропусна. Игуаин играеше мач номер 200 в Серия А и стотен за Юве.

Лече допусна и отбеляза от дузпа

Автор на първия гол стана нападателят на Ювентус Пауло Дибала. Той реализира дузпа в 50-ата минута. Това бе трето попадение за него в два мача, след двата гола през седмицата. И четвърто в четири мача, след като започна сезона с шест сухи срещи.

Домакините обаче зарадваха своите привърженици шест минути по-късно. Тогава Марко Манкозу също превърна в гол 11-метров наказателен удар.

До края бианконерите натиснаха. Бернардесши удари греда, а пък Габриел спаси два опасни удара на Игуаин.

Ювентус остава начело в класирането с 23 точки, но може да бъде изместен от Интер довечера. Лече е 16-и с осем точки.