Лече

Лече е последният изпадащ от Серия А – ВИДЕО

Лече стана последният изпадащ от Серия А този сезон, след като загуби с 3:4 от Парма в последния кръг. Южняците трябваше да спечелят, за да имат шанс да оцелеят. По-рано вече изпаднаха Бреша и СПАЛ.

Парма поведе набърза с 0:2. Първо Лучони си вкара автогол, а после Капрари покачи на 0:2. Лече обаче не се отказа и успя да върне двата гола още до почивката. Барак намали на 1:2, а после Мекариело изравни – 2:2. Това беше неговото първо попадение за клуба.

Парма започна второто полувреме по същия начин като първото – с два бързи гола. Корнелиус в 52-ата и Инглезе в 64-ата направиха 2:4. Малко по-късно Лападула върна едно попадение – 3:4. Това бе 11-и гол за него през сезона. Южняците обаче не успяха да вкарат още и се простиха със Серия А.

Дженоа се спаси с 3:0 над Хелас Верона

Дженоа знаеше, че ако спечели резултатът на Лече нямаше да има никакво значение. И го направи с лекота. Санабрия се върна като титуляр, за да вкара за 1:0 в 13-ата минута. Десетина по-късно нападателят се разписа и за 2:0. Кристиан Ромеро направи 3:0 малко преди почивката и реши спора. След час игра обаче той бе изгонен с два жълти картона. В последната минута реферът показа още два червени картона – на Касата от домакините и на Амрабат от гостите.

Така Дженоа завърши на 17-о място с 39 точки, а Лече – на 18-о с 35 точки. Парма пък изпревари Хелас Верона и завърши десети, а тимът от Верона остана 11-и.