ЛеБрон Джеймс

ЛеБрон с дабъл-дабъл за победата на Лейкърс – ВИДЕО

Лос Анджелис Лейкърс победи Юта Джаз с 95:86 във втория си мач от новия сезон в НБА. ЛеБрон Джеймс се отличи с дабъл-дабъл – 32 точки и 10 асистенции. Антъни Дейвис добави още 21 точки. За джазмените най-резултатен бе Донован Мичъл с 24 точки.

Езерняците спечелиха първата четвърт с 24:17, а резултатът на голямата почивка бе 53:47 в тяхна полза. Домакините взеха убедително третата четвърт с 31:18 и четвъртата част се оказа формалност. Най-голямата разлика в играта на Лейкърс в сравнение с първия мач, загубен от Клипърс, бе агресията. И за ЛеБрон, и за целия тим на домакините. Друга промяна бе използването на Дейвис като център след голямата почивка. Това освободи пространство за Джеймс и резултатът бе очевиден.

Портланд измъкна успех в Сакраменто

В друг двубой от НБА Портланд Трейл Блейзърс се наложи над Сакраменто Кингс със 122:112 като гост. Ключова в мача беше третата четвърт, спечелена от гостите с 37:27. Деймиън Лилард отбеляза 35 точки за победителите, а ДеАрън Фокс 28 за домакините.