Рафаел Леао, Сасуоло - Милан

Леао вкара най-бързия гол в историята на Серия А – ВИДЕО

Нападателят на Милан Рафаел Леао вкара най-бързия гол в историята на Серия А. Той се разписа още в шестата секунда във визитата на Сасуоло.

Леао вкара веднага след изпълнението на началния удар в мача. 21-годишният португалец беше изведен много хитро от Хакан Чалханоглу. Досегашният рекорд беше притежание на Паоло Поджи от Пиаченца. Той вкара за 8.9 секунди срещу Фиорентина на 2 декември 2001.

Голът за Леао беше трети за него през сезона. Осем минути по-късно Чалханоглу вкара за 0:2. Попадението обаче беше отменено заради засада. Все пак в 26 минути по-късно Милан стигна до втори гол. Той беше реализиран от белгиеца Салемекерс след хубава контраатака. Сасуоло върна едно попадение в самия край чрез Доменико Берарди. Берарди се разписа директно от пряк свободен удар.

С успеха Милан, който беше без Ибрахимович и Ребич, събра 31 точки – една повече от втория Интер. Градският съперник на росонерите победи Специя с 2:1.