Лацио - Ювентус

Лацио нанесе първа загуба на Ювентус – ВИДЕО

Лацио стана първият отбор през сезона в Серия А, победил Ювентус. Орлите спечелиха с 3:1, като по този начин се доближиха на три точки от бианконерите. Столичани са трети с 33 точки, а Юве остава втори в класирането, на две точки зад лидера Интер, който има 38 точки. Загубата бе първа за Маурицио Сари като треньор на шампиона на Италия. И едва втора за Кристиано Роналдо в Серия А. Предишната бе пак в Рим, но от Рома.

Иначе точки Роналдо откри резултата в полза на гостите в 25-ата минута. Това обаче беше последното добро нещо и за него, и за тима.

Рамос Марки изравни в края на първото полувреме. След това Юве остана с 10 души – Хуан Куадрадо бе изгонен в 69-ата минута. Лацио се възползва веднага. Милинкович-Савич в 74-ата минута вкара за 2:1. А в петата минута на добавеното време Кайседо реализира за 3:1.

Чиро Имобиле обаче не успя да се разпише. Така серията на голмайстора на Лацио спря на девет поредни мача с поне едно попадение. Последният случай, в който Роналдо вкара при загуба бе на 22 февруари 2017-а. Тогава Реал Мадрид падна с 1:2 от Валенсия.

По-рано през деня Аталанта победи Верона с 3:2 и се доближи на точка от четвъртия Рома. Бергамаските имат 28 вълците – 29. Наполи пък направи само 1:1 с Удинезе и вече шести мач няма победа. Южняците са седми с 21 точки.