Лацио - Аталанта

Лацио триумфира с купата на Италия

Лацио спечели купата на Италия след победа с 2:0 над Аталанта. И двата гола паднаха в самия край на двубоя. Трофеят е първи за клуба от 2013-а година насам. След това отборът стигна до още два финала. И двата обаче бяха загубени от Ювентус.

Трофеят е първи за Симоне Индзаги като треньор на орлите. Той спечели купата на три пъти със столичани като футболист.

Героят за Лацио – Милинович-Савич

Аталанта игра по-добре и имаше претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени. Освен това нерадзурите удариха две греди – по една на полувреме.

Герой за небесносините стана Сергей Милинкович-Савич. Той се завърна след контузия, влезе в игра като резерва и вкара първия гол. Халфът се разписа в 82-а минута след корнер изпълнен от Лукас Леива.

В самия край Хоакин Кореа вкара за 2:0. Той реализира след контраатака.

Аталанта загуби след 13 мача

Поражението сложи край на серията на Аталанта от 13 мача без загуба във всички турнири. За тима остава надеждата да завърши на четвърто място в Серия А. Два кръга преди края бергамаските имат три точки аванс пред Милан и Рома. През уикенда обаче те гостуват на шампиона Ювентус.