Милан - Лацио
Кореа вкарва победния гол

Лацио победи Милан и е на финал за купата

Лацио победи Милан с 1:0 в реванша и се класира на финала за купата на Италия. Първият мач в Рим завърши 0:0. Единственият гол на „Сан Сиро“ вкара Кореа. Съперникът на орлите ще бъде определен между Фиорентина и Аталанта по-късно днес. Първият мач между тях завърши 3:3.

Дженаро Гатузо опита да промени негативната серия на Милан като заложи на трима в защита. И това обаче не помогна на росонерите, които имат само една победа в седем срещи. Лацио имаше само един нападател – Милинкович. Той обаче се контузи още в началото и бе сменен от Пароло.

И двата тима играха предпазливо, без да рискуват. Първият точен удар дойде чак след 30 минути. Стракоша обаче извади удара на Калабрия. После и Пепе Рейна трябваше да се намесва – той спаси шут на Кореа.

Лацио блести след почивката

Столичани играха много по-добре през второто полувреме. Рейна обаче спаси три опасни удара. Първо на Леива, после на Бастос и след това – на Кореа. В 58-а минута обаче и той не успя да спаси Милан. Имобиле изведе Кореа и той го преодоля за 0:1.

Гатузо пусна в игра Котроне и той успя да прати топката в мрежата. Голът обаче не бе признат заради засада.