Лацио - Болоня

Лацио излезе на върха в Серия А – ВИДЕО

Лацио се изкачи на върха в Серия А, след като в двубой от 26-ия победи Болоня с 2:0. Столичани имат две точки повече от шампиона Ювентус.

Головете за орлите отбелязаха Луис Алберто (18) и Хоакин Кореа (21). След почивката пък две попадения на гостите бяха отменени.

Лацио започна активно срещата и положенията пред вратата на Скорупски следваха едно след друго. Луис Алберто и Имобиле пропуснаха отлични шансове, преди именно испанецът да се разпише. Той вкара от дъгата на наказателното поле след пас на Имобиле. Три минути по-късно Кореа също записа името си сред голмайсторите, макар и с късмет. Неговият удар се отклони в крак на бранител и излъга вратаря.

След почивката Болоня заигра по-смело и на два пъти вкара гол. Нито един обаче не бе признат. Първото попадение бе в 52-ата минута и бе отменено за игра с ръка на Стефано Денсвил. Второто бе отменено заради засада на Родриго Паласио в 68-та минута.

Успехът е под № 19 за футболистите на Симоне Индзаги в първенството. Лацио със сигурност ще остане на върха поне седмица, защото дербито Ювентус – Интер бе отложено. Причината – опасенията от разпространение на коронавируса. Още четири мача от уикенда бяха отложени по-рано днес.