Лацио - Милан

Лацио би Милан, Наполи излезе трети – ВИДЕО

Лацио надигра Милан у дома с 3:0 в среща от 33-ия кръг на италианската Серия А. Наполи пък победи Торино с 2:0. Това прати Милан на пета позиция, а Наполи – на трета. И двата тима имат по 66 точки, четвъртият Ювентус също е с толкова. Вторият Аталанта има 68 точки. Лацио е шести с 61 точки, но и мач по-малко.

Орлите започнаха по блестящ начин двубоя в Рим, повеждайки още във втората минута. Хоакин Кореа вкара за 1:0 след асистенция от Чиро Имобиле. В края на първата част попадение на Мануел Ладзари беше отменено. Отново Кореа в началото на второто полувреме удвои преднината на домакините след хубава контраатака. В заключителните минути Имобиле реализира трето попадение в мрежата на росонерите, с което оформи и крайния резултат. После Кеси удари гредата за Милан. Лацио записа десета поредна домакинска победа – нещо, което се случва едва за втори път в историята на орлите.

Наполи си осигури рано-рано успеха в Торино. Тимуе Бакайоко откри в 11-та минута, а само две по-късно Виктор Осимен реализира втори гол. В края на двубоя Роландо Мандрагора остави торинци в намален състав. Тимът продължава битката си за оцеляване и е само по голова разлика пред зоната на изпадащите.