Интер - Лацио

Лацио завърза битката за Топ 4 с 1:0 над Интер – ВИДЕО

Лацио постигна ценен успех в битката за класиране в Топ 4, след като победи третия Интер с 1:0 в 29-ия кръг на Серия А. Това бе едва десети успех за столичани в Милано.

Орлите стигнаха до трите точки на „Сан Сиро“, благодарение на гол на сръбския национал Сергей Милинкович-Савич. Той се разписа с глава след центриране на Луис Алберто в 13-а минута. Гостите имаха още няколко шанса за гол до почивката, но бяха спрени от Самир Ханданович. Той извади удари на Бастос и Луис Алберто.

Нерадзурите натиснаха през втората част, но трудно стигаха до чисто положения и в крайна сметка загубиха. Иван Перишич имаше два шанса, но не успя да преодолее Томас Стракоша. Албанският вратар спаси и шут на Наинголан.

Лацио е на три точки зад Интер

След този успех столичани вече имат 48 точки, с три по-малко от четвъртия Милан, но и с мач по-малко. Това е сблъсък с Удинезе на 17 април.

Интер остава на трета позиция с 53 точки. В битката за Топ 4 са замесени още Аталанта (48 точки) и Рома (47). Вълците катастрофира в този кръг с 1:4 срещу Наполи. Това бе втора поредна загуба за тима на Клаудио Раниери. Наполи пък остава втори, на 15 точки зад лидера Ювентус.