Лацио се върна към победите след голово шоу срещу Пескара

Отборът на Лацио постигна разгромна победа с 6:2 при гостуването си на новака Пескара в среща от 23-ия кръг в Серия А

По този начин играчите на Симоне Индзаги сложиха край на серията от две поредни поражения в първенството.

Двата тима изиграха страхотен двубой, като си размениха цели четири попадения през първата част. Лацио набързо поведе с 2:0 след две попадения на Марко Пароло съответно в 10-ата и 14-ата минути. Отговорът на домакините обаче не закъсня и те успяха да изравнят още преди почивката. В 29-ата минута Ахмад Бенали намали за 1:2, след като се възползва от грешка на вратаря на лациалите Федерико Маркети.

В 37-ата минута стражът изкупи вината си, след като спаси дузпа, изпълнена от Капрари. В 41-ата минута Пескара стигна до равенството след гол на Бругман.

След паузата головото шоу на стадион „Адриатико” продължи с пълна сила. Този път обаче попаденията бяха само във вратата на домакините. В 49-ата минута Марко Пароло с глава оформи своя хеттрик, извеждайки столичани отново напред в резултата. Осем минути по-късно Балде Кейта вкара за 4:2, а в 69-ата Чиро Имобиле също се разписа сред голмайсторите. Пароло сложи точка на спорта с четвъртия си гол в мача в 77-ата минута за крайното 6:2 за Лацио.

С успеха „римските орлите” се изкачиха до четвъртата позиция в класирането с актив от 43 точки. Пескара остава на дъното на таблицата – на 20-о място с 9 пункта.