Лацио
Снимка: twitter.com/OfficialSSLazio

Лацио нанесе първа загуба на Интер – ВИДЕО

Лацио обърна Интер с 3:1 и нанесе първа загуба на шампиона в Серия А през сезона. Орлите допуснаха ранен гол, но спечелиха с три попадения в последните 30 минути. След успеха столичани се доближиха на три точки от шампиона. Интер е трети със 17 точки, Лацио е пети с 14.

Гостите от Милано поведоха с гола на Иван Перишич от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Хисадж срещу Барела. След това Тома Башич имаше два шанса да изравни, но ги пропусна.

Час след началото на мача реферът отсъди дузпа и в полза на орлите – за игра с ръка на Бастони. Чиро Имобиле не сбърка от бялата точка за 1:1. Десет минути преди края столичани обърнаха с гол на Фелипе Андерсон. Той вкара добавка, след като Ханданович спаси удар на Имобиле. Играчите на Интер обаче протестираха бурно, защото според тях играта е трябвало да бъде спряна. Стигна се до масова разправия, довела до четири жълти картона. До края нервите взеха връх и играта се накъса безобразно. Домакините обаче стигнаха до трети гол след поредното нарушение. Сергей Милинкович-Савич вкара за 3:1 след центриране от пряк свободен удар.

След края на мача пак имаше сблъсъци, а Луис Фелипе получи червен картон.