Зенит - Лайпциг
Тимо Вернер от Лайпциг подминава Матиас Кранефитер от Зенит

Лацио, Лайпциг и Спортинг продължават напред

Лацио, Лайпциг, Олимпик Марсилия и Спортинг Лисабон постигнаха своето като гости и продължават напред в Лига Европа.

Лацио, също както в първия мач, вкара два гола във вратата на Динамо Киев. Но този път не допусна нито един и продължава напред с общ резултат 4:2. Лукас Леива откри за орлите през първото полувреме, а в края Де Фрай се разписа за 0:2.

Лайпциг също вкара първи срещу Зенит, но трябваше да трепери до края. Жан-Кевин Огустен направи 0:1 в 22-а минута след асистенция на Вернер. Себастиан Друиси обаче изравни в добавеното време на първата част – 1:1.

Отменени голове и пропусната дузпа

След почивката Зенит натисна и гол на домакините бе отменен заради засада. Същото се случи и на Огустен. Вернер получи шанс да реши всичко в 82-а минута, след като бе спънат в наказателното поле. Вратарят Лунев обаче спаси дузпата му. В края Кришито изпусна да направи 2:1 и да прати мача в продължения.

Спортинг се измъкна след продължения

Спортинг Лисабон обаче се нуждаеше от продължения, за да отстрани Виктория Пилзен. Марек Бакош се разписа на два пъти за домакините, за да изравни общия резултат – 2:2. Родриго Баталия обаче вкара за лъвовете в добавеното време на първото продължение, за да класира напред португалците.

Спокойствие за Марсилия

От всички фаворити най-лесно мина Марсилия. Френският тим победи Атлетик Билбао с 2:1 и с общ резултат 5:2 отстрани баските. Димитри Пайе се разписа за 0:1 от дузпа в 38-а минута. Малко след почивката Окампос направи резултата 0:2. Иняки Уилямс върна един гол за Атлетик четвърт час преди края. Две минути по-късно обаче Адуриц бе изгонен и надеждите на баските рухнаха.