Милан измъкна точка от Лацио (СНИМКИ)

Лацио и Милан стигнаха до равенство 1:1 в дербито  от 24-ия кръг на Серия “А”.  Гостите имаха  голям шанс в този мач, в който почти през цялото време се защитаваха, но успяха да се доберат до точката.

Lazio vs Milan

Лукас Билия даде преднина на “орлите” в 45-ата минута от дузпа, ала Сусо изравни равенството в 85-ата минута. Огромен принос за това реми има и вратарят на гостите Джанлуиджи Донарума, който направи много спасявания и обезкуражи нападателите на домакините.

Във 2-ата минута Балде Кейта напредна и стреля, но в ръцете на вратаря. След това в 11-ата минута Лукас Билия отправи силен шут и отново Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва. В 14-ата минута пък Чиро Имобиле бе изпуснат да стреля с глава, но покрай вратата, а пет минути по-късно бърза атака на “орлите” завърши с изстрел на Кейта, който обаче бе слаб.

В 29-ата минута Милан създаде единствената си по-добра атака за полувремето. Тогава Лукас Окампос напредна в наказателното поле и стреля, но без да затрудни вратаря.

В 45-ата минута нападателят на Лацио Чиро Имобиле се освободи в наказателното поле и бе препънат от Донарума за дузпа. Лукас Билия пък изпълни наказанелния удар и откри резултата в мача – 1:0.

В 68-ата минута обаче Милан поиска  дузпа след като Абате бе блъснат от Сенад Лулич в наказателното поле, но съдията не отсъди нищо.

В 76-ата минута Лацио организира атака и Андерсон стреля в близкия ъгъл, но встрани от вратата.

В 80-ата минута Милинкович-Савич опита техничен удар от границата на наказателното поле и бе близо до попадението.

В 85-ата минута Сусо получи ва границата на  наказателното поле и между трима защитници успя да стреля в далечния ъгъл на вратата и да отбележи за 1:1.