Ланс - ПСЖ
Снимка: psg.fr

Ланс нанесе първа загуба на ПСЖ

Ланс нанесе първа загуба през сезона в Лига 1 и въобще от март насам на ПСЖ. Северняците взеха сблъсъка на върха в 17-я кръг с 3:1. По този начин беше съкратена и разликата до лидера в класирането. Ланс има 40 точки и също само една загуба през сезона, ПСЖ – 44 точки.

Тимът на Франк Хайсе поведе чрез Пшемислав Франковски още в петата минута. Той излъга Донарума и прати топката в празната мрежа. Столичани, макар и без наказания Неймар, изравниха само три по-късно чрез Юго Екитике.

В 28-ата минута Лоис Опенда отново даде аванс на домакините. Опенда асистира и за третия гол, реализиран от Алексис Клод-Морис в началото на второто полувреме.

Килиан Мбапе записа пълни 90 минути за ПСЖ, но и това не помогна на столичани. Те не бяха губили от 20 март – 0:3 от Монако.