Лейкърс - Клипърс

Лейкърс загуби първия си мач през сезона – ВИДЕО

Шампионът на НБА Лос Анджелис Лейкърс стартира защитата на титлата си със загуба от Лос Анджелис Лейкърс. Клипърс спечелиха градското дерби със 109:116.

Преди двубоя езерняците получиха шампионските си пръстени. Те са със специални номера с мамба – в чест на загиналия през януари Коби Брайънт. Освен това горната им част се маха, за да се видят екипите, извадени от употреба. Номерата на Брайънт – 8 и 24 – са във виолетово.

Най-резултатни за победителите станаха Пол Джордж (33 точки), Кауай Ленърд (26 точки) и Серж Ибака (15 точки). За Лейкърс ЛеБрон Джеймс отбеляза 22 точки. Тимът му обаче така и не успя да се доближи до Клипърс. Те поведоха с 22 точки още след първата четвърт.

Дюрант впечатли в дебюта си за Бруклин Нетс

В първия мач от сезона Бруклин Нетс разби Голдън Стейт Уориърс със 125:99. Звездите на Бруклин Кевин Дюрант и Кайри Ървинг за първи път играха заедно в официален мач и отбелязаха общо 48 точки. Ървинг реализира 26 пункта, а Дюрант – 22. Дюрант пропусна целия минал сезон заради травма в ахилеса.

Това беше и официален дебют за знаменития канадец Стив Неш, назначен за треньор на Бруклин през септември.