Лос Анджелис Лейкърс

Лейкърс взе първа победа през новия сезон – ВИДЕО

Лос Анджелис Лейкърс надигра Далас Маверикс със 138:115. за да вземе първата си победа през новия сезон. Загубата беше втора поред за Маверикс.

След равностойна първа четвърт, която завърши при резултат 33:30 в полза на калифорнийци, ЛеБрон Джеймс и компания направиха още по-силна втора част. Така Лейкърс имаше аванс от 12 точки на почивката. Разликата продължи да се увеличава и след нея, като Далас нямаше шанс за обрат. Над всички за победителите бе Антъни Дейвис с 28 точки, като той добави осем борби и пет асистенции. ЛеБрон Джеймс и Монтрезъл Херъл добавиха по 22 точки за Лейкърс. За Далас Дончич завърши с 27 точки, четири борби и седем асистенции.

В друг любопитен сблъсък Клипърс надви Денвър Нъгетс със 121:108 за втори последователен успех. Денвър пък записа втора загуба. Пол Джордж отново бе над всички за победителите с 23 точки, а Кауай Ленърд завърши с 21. 24 на Никола Йокич и 23 на Джамал Мъри не бяха достатъчни за Денвър.

Кайри Ървинг се завърна в Бостън с екипа на Бруклин Нетс и бе с основна заслуга за втората победа на мрежите. Съставът на Стив Неш спечели с убедителното 123:95. Звездите на Нетс Ървинг и Кевин Дюрант комбинираха за 66 точки, като гардът завърши с 37 – при 7/10 от тройката, докато крилото прибави 29. За Бостън Джейлън Браун бе над всички с 27 пункта.

Милуоки Бъкс не остави шансове на Голдън Стейт Уориърс и спечели със 138:99. Въпреки неубедителния мач на Адетокумбо, Крис Мидълтън поведе Бъкс със своите 31 точки. За Уориърс, които загубиха тежко на старта от Бруклин, Стеф Къри вкара 19 точки.

Робинсън постави рекорд за тройки на Коледа

Във Флорида Маями Хийт надви Ню Орлиънс Пеликанс със 111:98. Дънкан Робинсън вкара 23 точки, като влезе в историята с най-много отбелязани тройки за едно полувреме на Коледа – цели шест. За  Пеликанс Зайън Уилямсън и Брандън Инграм комбинираха за 60 точки.