Лейкърс - Финикс

Лейкърс поведе на Финикс, Милуоки докосва полуфиналите

Лос Анджелис Лейкърс поведе на Финикс Сънс с 2-1 в четвъртфиналната плейофна серия на Запад. Шампионът на НБА спечели първото си домакинство в серията със 109:95. Това беше първи домакински мач за Лейкърс в плейофите от осем години насам – плейофите през миналия сезон се играха във Флорида заради пандемията от коронавирус. Преди това тимът пък не се беше класирал дълго време за финалната фаза. Успехът в „Стейпълс Сентър“ беше изгледан на живо от 7500 зрители.

След равностойни първи две части, езерняците наложиха волята си в третата четвъртина. Те я взеха с 33:23, а после удържаха и финалния щурм на Финикс. Антъни Дейвис отново беше над всички за Лейкърс – той реализира 34 точки и 11 борби. Така той стана едва петият играч в историята на франчайза с над 30 точки и над 10 борби в два последователни мача от плейофите. И първи от Шакийл О’Нийл насам. Другите също са легенди – Коби Брайънт, Карийм Абдул-Джабар и Елгин Бейлър.

ЛеБрон Джеймс добави 21 точки, 6 борби и 9 асистенции за Лейкърс. Денис Шрьодер пък се отчете с 20 точки. За Сънс най-резултатен беше центърът Деандре Айтън с 22 точки и 11 борби, а Девин Букър завърши с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции.

Милуоки Бъкс е на победа от полуфиналите

Милуоки Бъкс се доближи на един мач от полуфиналите на Изток, след като победи Маями Хийт със 113:84 и дръпна с 3-0 в серията. Звездата на Милуоки Янис Адетокумбо се отличи със 17 точки, 17 борби и 5 асистенции. Джру Холидей реализира 19 точки и 12 асистенции.

В другия мач Денвър Нъгетс победи Портланд Трейл Блейзърс със 120:115 и поведе с 2-1 в серията. Фаворит номер 1 за MVP на сезона Никола Йокич завърши с 36 точки, 11 асистенции и 5 борби.