Лейкърс взе нова победа след трипъл-дабъл на ЛеБрон

Лос Анджелис Лейкърс надви Денвър Нъгетс със 121:114 в „Стейпълс Сентър“. Така домакините записаха втора поредна победа. Загубата пък бе първа за тима от Колорадо от началото на сезона в НБА.

ЛеБрон е над всички

Домакините имаха затруднения в хода на мача и преди последната четвърт отстъпваха с две точки, но съумяха да обърнат развоя. Най-резултатен в срещата бе крилото на езерняците ЛеБрон Джеймс. Краля направи трипъл-дабъл: 28 точки, 11 борби и 11 асистенции. За гостите Никола Йокич реализира 24 точки и взе 11 борби.

Оклахома продължава без победа

Оклахома Сити Тъндър остава без победа, след като загуби домакинството си на Бостън Селтикс с 95:101. На голямата почивка „гръмотевиците“ имаха преимущество от 16 точки, но загубиха третата четвърта с 23:40 и последната с 22:27.

Кливланд падна за пети пореден път

Детройт Пистънс се наложи над Кливланд Кавалиърс със 110:103 на свой терен, като за гостите това е пето поредно поражение. В друг двубой Портланд надви Орландо Меджик със 122:110.