Лейкърс - Маями

Лейкърс е на победа от титлата в НБА – ВИДЕО

Лос Анджелис Лейкърс надигра Маями Хийт със 102:96 в мач номер 4 от финалите на НБА. Така тимът поведе с 3-1 в серията и е само на успех от титлата. Тя ще е първа за отбора от 2010-а насам, когато на финала беше победен Бостън Селтикс.

Езерняците поведоха с пет точки след края на откриващата четвърт, но горещите обърнаха нещата. Те бяха подпомогнати и завръщането на Бам Адебайо. Все пак Лейкърс се прибраха с две точки аванс на почивката. След 15-минутната пауза тимовете на Франк Вогел и Ерик Сполстра се гонеха точка за точка. Тройка на Антъни Дейвис около 40 сек преди сирената обаче отказа Маями.

Дейвис завърши с 22 точки и девет борби, ЛеБрон Джеймс се отчете с 28 точки, 12 борби и осем асистенции. Джеймс започна слабо и допусна 4 грешки още в първата четвърт. „Не може винаги да имаш перфектни мачове. Но това не означава, че не трябва да се стремиш да си отличен всяка вечер. В този мач работихме много в защита. Но все още не сме свършили работата си“, каза ЛеБрон.

За Хийт Джими Бътлър остана на асистенция от нов трипъл-дабъл – 22 точки, десет борби и девет асистенции. Тайлър Хиро реализира 21 точки и добви седем борби. Адебайо пък завърши с 15 точки и седем борби при завръщането си.