Лейкърс

Лейкърс е на победа от финалите в НБА – ВИДЕО

Лос Анджелис Лейкърс се доближи на един успех от участие във финалите на НБА. Езерняците победиха Денвър Нъгетс със 114:108 в мач номер 4 от финалната серия на Западната конференция. Така те вече водят с 3-1 победи. Денвър обаче беше в подобна позиция и срещу Юта, и срещу Клипърс. И направи два поредни обрата до 4-3.

След като загубиха предишния мач Лейкърс игра солидно и след като поведе в средата на първата част, не изпусна преднина си до самия край, макар и Денвър на няколко пъти да се доближи максимално в резултата.

Много силен мач направи Антъни Дейвис – 34 точки, 5 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки. Леброн Джеймс добави 26 точки, 9 борби и 8 асистенции. Дуайт Хауърд се отчете с 12 точки и 11 борби за 22 минути игра. За Нъгетс над всички бе Джамал Мъри с 32 точки и 8 асистенции. Мъри обаче изпусна всичките си изстрели от тройката. Никола Йокич завърши с 16 точки и 7 борби.

Следващият мач в серията ще се играе в събота. Лейкърс спечели предишните два кръга на плейофите с 4-1 победи.