Лайпциг - Байерн
Тимо Вернер в действие срещу Свен Улрайх

Лайпциг записа исторически успех над Байерн

Лайпциг записа първа победа в историята си над Байерн Мюнхен. Вицешампионът спечели с 2:1 срещу шампиона, при това с обрат. Загубата бе едва трета за баварците през сезона след тези в Дортмунд и Мьонхенгладбах.

Тимът на Юп Хайнкес откри чрез Сандро Вагнер. Той се разписа в 12-а минута след центриране на Хамес. Това бе и единственият точен удар за гостите през първото полувреме. Лайпциг имаше няколко положения да изравни и го направи заслужено в 37-а минута. Тогава Лаймер проби отдясно, изведе Кейта, който пробва подаване, но след иркошет топката се върна при него и той стреля за 1:1.

Вернер слага край на головата си суша

Десет минути след почивката Лайпциг поведе. Кейта отне в центъра, изведе Тимо Вернер и националът се разписа за 2:1. Така той сложи край на серията си от 541 сухи минути в Бундеслигата.

Много промени и в двата отбора

И Ралф Хазенхютл, и Юп Хайнкес направиха по шест промени в своите отбори заради мачовете през седмицата. Вернер, Форсберг и Огостен се появиха в игра като резерви, а отстрани гледаха Орбан и Лукман. За Байерн резерви бяха Рибери, Левандовски, Хави Мартинес и Боатенг.