Борусия Дортмунд - Лайпциг
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Лайпциг наказа лошо Борусия в Дортмунд – ВИДЕО

Лайпциг се разправи с Борусия Дортмунд – 4:1 насред „Сигнал Идуна Парк“ в сблъсъка на върха в Бундеслигата. Така биковете събраха 48 точки и се утвърдиха на четвърто място. Те имат три точки повече от петия Фрайбург. Двубоят беше първият разпродаден в Дортмунд от 763 дни насам.

Борусия остава на втора позиция, на девет точки зад лидера Байерн и на девет пред Лайпциг. Трети е Байер Леверкузен с 5 точки.

Борусия започна по-силно, но не успя да открие резултата. Това направи Конрад Лаймер, който вкара за 0:1 в 21-ата минута след пас на Нкунку. Отново той направи 0:2 десет минути по-късно. В началото на второто полувреме Лаймер асистира на Нкунку и той сложи край на интригата с гол за 0:3.

Шест минути преди края Мален се разписа за 1:3, но още в следващата атака Дани Олмо направи 1:4. Асистенцията отново беше на Нкунку.