Лайпциг - Манчестър Юнайтед

Лайпциг изхвърли Юнайтед от Шампионската лига

Лайпциг изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, след като спечели с 3:2. Домакините играха много по-добре и заслужено водеха с 3:0 до 80-ата минута. После реферът отсъди спорна дузпа, вкарана от Фернандеш. Погба само две минути по-късно направи 3:2. Тимът на Юлиан Нагелсман потрепери, но издържа до края. Това прати Лайпциг на елиминациите за втора поредна година. Юнайтед пък ще се задоволи с Лига Европа. Освен ако поради някаква причина УЕФА не накаже ПСЖ за мача с Истанбул Башакшехир.

Биковете откриха още във втората минута. Тогава се разписа Анхелиньо след пас на Забицер. Анхелиньо асистирана Айдара за 2:0 в 13-ата минута. Юнайтед имаше само един точен удар и логично беше наказан за трети път в 69-ата минута. Тогава се разписа резервата Джъстин Клуиверт след пас на Нкунку с гръб. Той вкара във втори пореден мач, след като наказа и Байерн при 3:3 през уикенда.

После дойдоха головете на Фернандеш и Погба. Юнайтед обаче този път не успя да постигне обрат, какъв прави неизменно във визитите си във Висшата лига. Така Лайпциг взе сладък реванш за загубата с пет гола на „Олд Трафорд“. Юнайтед пък ще опита да повтори триумфа си от 2017-а в Лига Европа.