Лайпциг
Снимка: twitter.com/rbleipzig_en

Лайпциг спечели историческа купа на Германия

Лайпциг спечели Купата на Германия за първи път в историята си. Биковете триумфираха с 4:2 след дузпи на финала в Берлин срещу Фрайбург. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Финалът беше първи в историята на Фрайбург. Саксонците пък успяха след два загубени финала.

Южняците откриха в 19-ата минута. Гюнтер центрира, Салай не успя да отправи удар, но това направи Егещайн – 1:0. Лайпциг протестира, защото топката удари Салай в ръката. Реферът и ВАР обаче не видяха умисъл и попадението беше признато.

Тимът на Доменико Тедеско натисна, но в 57-ата минута положението на биковете се влоши допълнително. Халстенберг фаулира Хьолер като последен в защитата и беше изгонен. Веднага след това Грифо и Салай имаха възможности да вкарат за 2:0, но не уцелиха вратата. Четвърт час преди края Нкунки изравни за 1:1 и това обърка Фрайбург. Лайпциг натисна, но не успя да стигне до втори гол.

В продълженията всичко се промени – южняците натиснаха здраво и удариха три греди. Първата беше за Демирович, другите две – за Хаберер. Нов гол обаче нямаше и се стигна до дузпи. При тях Гюнтер и Демирович не успяха да реализират за Фрайбург.