Кжищоф Пятек изравни брадат рекорд в Италия – ВИДЕО

Може и да не сте чували името Кжищоф Пятек, но е време да го запомните. Причината – той е първият дебютант в Серия А от 1949-а година насам, вкарал осем гола в първите си шест мача.

Това е постижение, което не е било по силите на някои от най-големите имена в играта. Фигури като Роналдо, Андрий Шевченко, Габриел Омар Батистута и Златан Ибрахимович.

Пятек

Постижението на полския нападател идва на фона на цена от 6 млн. евро – толкова плати Дженоа на Краковия. Което е около 25 пъти по-малко, отколкото Ювентус плати за Кристиано Роналдо. Само за сравнение – португалецът има три гола до момента. Освен това голямата звезда на Юве има зад гърба си 630 минути, а Пятек – 540. Пък новият голмайстор на Серия А дори не беше в състава за Мондиал 2018.

Рекордът е на Карл Оге Хансен

Рекордът се държи от нападателя от Дания Карл Оге Хансен. Той вкарва осем гола в шест мача за Аталанта през 1949-а година. Пятек изравни постижението при успеха с 2:1 над Фрозиноне. Той вкара и двете попадения за Дженоа и изкачи тима на шеста позиция, при това с мач по-малко.

Пятек
Пятек празнува втория си гол срещу Фрозиноне
12 гола за Пятек през сезона

Освен тези попадения в Серия А, полякът има и четири гола в мача за Купата срещу Лече (4:0). Той ги вкара до 37-а минута и беше сменен в 59-ата.