Квитова

Квитова продължи напред, Шарапова и Кербер отпаднаха

Петра Квитова се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Чехкинята записа нова убедителна победа, този път над Аманда Анисимова – 6-2, 6-1.

Поставената под номер 8 в основната схема е в серия от девет поредни победи. В Мелбърн Квитова загуби едва 17 гейма за четири двубоя. 28-годишната двукратна шампионка на Уимбълдън си отмъсти за загубата от талантливата Анисимова на Индиън Уелс през миналата година.

Квитова чака Ашли Барти

В следващия кръг тя ще срещне представителката на домакините Ашли Барти. Австралийката отстрани 30-та в схемата Мария Шарапова в три сета – 4-6, 6-1, 6-4.

Шарапова

Двубоят започна по-добре за рускинята, която поведе в резултата. Отговорът на Бартли бе светкавичен и тя възстанови равенството. А после взе и третия сет.

Кербер загуби катастрофално от Даниел Колинс

Най-голямата изненада при жените обаче бе отпадането на Анжелик Кербер. Номер 2 в схемата катастрофира срещу непоставената Даниел Колинс в два сета – 6-0, 6-2. Така американката отстрани трета поставена – 14-та Юлия Гьоргес, 19-та Каролин Гарсия и 2-та Кербер.