Димитър Кузманов, България

Кузманов загуби първия си мач на „Уимбълдън“

Димитър Кузманов загуби в първия кръг на квалификациите на Уимбълдън. Кузманов, който дебютира в турнира, отстъпи пред Мариус Копил. Румънецът спечели след 6-4, 6-3 за час и осем минути

В първата част Копил направи пробив при 3-3, като спечели сервис гейма на българина на нула. След това той взе двата си сервис гейма и взе сета.

Във втория сет Мико имаше шанс за пробив във втория гейм, но не успя. След това той се пропука на свой сервис за 1-2. При 3-5 27-годишният пловдивчанин сервираше за оставане в двубоя, но Копил поведе с 40:0. Той реализира третия си мачбол и спечели мача.

Българинът направи два аса, но два пъти повече двойни грешки. Кузманов завърши с 67% вкаран първи сервис и спечели 65% от точките при разиграването му.

- реклама -