Италия- Лихтеншайн

Куалярела влезе в историята на Италия при 6:0 – ВИДЕО

Италия записа втора победа в квалификациите за Евро 2020 – разгромното 6:0 над Лихтенщайн в Парма. Адзурите имаха общо 41 удара, 12 от тях точни.

Стефано Сенси и Марко Верати вкараха набързо за 2:0. После дойде моментът на Фабио Куалярела. 36-годишният играч на Сампдория вкара две дузпи в разстояние на 13 минути преди почивката. И така стана най-възрастният голмайстор в историята на адзурите.

Мой Кийн пак бележи за Италия

След почивката най-младият голмайстор на страната – Мойс Кийн добави още един за 5:0. Така 19-годишният Кийн вече има две попадения в два мача като титуляр за Италия. А после се разписа и дебютантът Леонардо Паволети.

Лихтенщайн завърши с човек по-малко, след като Каумфан бе изгонен. Освен това тимът има само две победи в 32 срещи.

В същата група J Армения падна от Финландия с 0:2. Гърция пък измъкна 2:2 в Босна и Херцеговина, след като изоставаше с 0:2.

Останалите резултати в квалификациите за Евро 2020.