Кристиано Роналдо
Снимка: twitter.com/selecaoportugal

Кристиано Роналдо вкара 58-я си хеттрик

Кристиано Роналдо вкара 58-я хеттрик в карирата си при разгромната победа на Португалия над Люксембург с 5:0. С успеха иберийците увеличиха сериозно шансовете си да се класират на Световното първенство. Португалия имат 16 точки – една по-малко от лидера в групата Сърбия. Сърбите обаче са с мач повече, освен това в последния кръг гостуват именно на португалците.

Роналдо вкара две дузпи в 8-ата и 13-ата минута, за да може тимът му да поведе набързо с 2:0. В 18-ата минута се разписа Бруно Фернандеш и това сложи край на съпротивата на гостите. Паулиня беше точен в 69-ата минута. Кристиано Роналдо се разписа отново в края за 5:0. Той има вече девет попадения срещу Люксембург – любимият му съперник.

Освен това Кристиано Роналдо има вече 115 гола за националния си тим. 36-годишният нападател счупи предишния рекорд (109 на Али Даеи) миналия месец.

Воденият от Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина завърши 1:1 с Украйна. Два кръга преди края на квалификациите Босна има седем точки, като при две победи ще се класира за плейофите. Босна и Херцеговина има 7 точки – една по-малко от Финландияи две по-малко от Украйна. През ноември обаче балканците първо приемат Финландия, а след това и Украйна.