Кристиано Роналдо
Снимка: twitter.com/championsleague

Кристиано Роналдо пак спаси Манчестър Юнайтед

Кристиано Роналдо спаси за пореден път Манчестър Юнайтед. Португалската звезда вкара два гола, за да може тимът да измъкне 2:2 от визитата си на Аталанта. И в двата случая Юнайтед изравняваше. Първото попадение беше в добавеното време на първата част, второто – в добавеното време на мача. Кристиано Роналдо се разписа в четвърти пореден двубой на червените дяволи в турнира. Последният играч с такова постижение беше Рууд ван Нистелрой – през април 2003-а. А и именно той донесе победите срещу Аталанта (3:2) и Виляреал (2:1) в предишните мачове.

Аталанта игра доста по-добре от съперника си в големи периоди от двубоя. Резултатът обаче беше открит след грешка на Давид де Хеа, който пусна топката под плонжа си. Това се случи в 12-ата минута след лек удар на Иличич. Бергамаските имаха още доста шансове за втори гол, но ги пропуснаха. И бяха наказани от Кристиано Роналдо в добавеното време на първата част. Той вкара след отличен пас с пета на Бруно Фернандеш.

В 56-ата минута Дуван Сапата направи 2:1. После и той, и кой ли още не пропуснаха да вкарат трети гол. И Роналдо избуха с гол от воле извън наказателното поле за 2:2 в 91-ата минута.

В другия мач в групата Виляреал победи с 2:0 Йънг Бойс. Капу и Хронефелд вкараха за испанския тим. Така Виляреал и Юнайтед са лидери в групата с по 7 точки, Аталанта има 5 точки, Йънг Бойс – 4.