Наполи - Кремонезе
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Кремонезе изхвърли Наполи от купата на Италия

Кремонезе изненадващо отстрани лидера в Серия А Наполи от турнира за купата на Италия. Аутсайдерът, последен в елита, триумфира след изпълнение на дузпи. В редовното време мачът завърши 2:2.

Шарл Пикел изведе гостите напред в резултата, но Жуан Жезус и Джовани Симеоне още преди почивката направиха обрат за отбора от Неапол. Наполи играеше с резервите, но беше на път да спечели. В 87-ата минута обаче Феликс Афена-Гиян изравни – 2:2. Това беше и едва втори точен удар за гостите.

Продълженията завършиха без нови попадения, макар че в игра се появи голмайсторът Виктор Осимен. И то въпреки че в 100-ата минута Леонардо Серникола от Кремонезе беше изгонен за втори жълт картон. При дузпите гостите направиха 5 от 5. Станислав Лоботка обаче пропусна за Наполи и това се оказа решаващо.

Иначе южняците демонстрираха поредния си нов екип тази година. Този беше посветен на Свети Валентин и съответно – решен в бяло, червено и розово. През миналия сезон южняците играха с 13 различни екипа.