Кравиц и Мийс

Кравиц и Мийс влязоха в историята на германския тенис

Кевин Кравиц и Андреас Мийс взеха титлата на двойки от Ролан Гарос. Във финала те победиха Жереми Шарди и Фабрис Мартен с 6-2, 7-6 (3). С това си постижение те влязоха в историята на германския тенис.

Кравиц и Мийс повториха постижение от 1937

До този момент само една двойка от Германия бе стигала до титла в Париж. Това правят Готфрид фон Крам и Хенер Хенкел през 1937. В същата година те взимат титлата и на US Open.

През 1993-а Марк-Кевин Гьолнер и Давид Приносил стигнаха финал на Ролан Гарос, но го загубиха.

Забележителен синхрон и след победната точка

Титлата в Париж е като от приказките, за дуото, които досега няма минаване в четвъртия кръг на нито един турнир от Големия шлем. Кравиц и Мийс изграят заедно от година и бяха перфектни във финала. Те не допуснаха нито една грешка и взеха първия сет едва за 32 минути. Във втората те имаха две точки за пробив – при 1:1 и при 5:5, но не се възползваха. В тайбрека обаче германците нямаха затруднения и спечелиха с първия си мачбол. При това без да допуснат нито една точка за пробив.