Мидтиланд - Славия Прага

Мидтиланд и Краев са в групите на Шампионската лига

Българския национал Божидар Краев и неговият Мидтиланд стигнаха до групите на Шампионската лига. Това стана след обрат с 4:1 над Славия Прага. Първенецът на Дания се класира за първи път за този етап на турнира.

Първият мач в Прага завърши 0:0, а Славия откри още в началото на реванша. Олайнка вкара за 0:1 в третата минута. Чешкият тим удържаше аванса си и Краев се появи в игра в 54-ата минута. Десет по-късно Мидтиланд изравни чрез Каба. Драмата обаче тепърва предстоеше.

В 83-ата минута реферът отсъди дузпа. Вратарят хвана удара, но съдията наложи пребиване, защото той беше напуснал голлинията. При второто изпълнение Шолц вкара за 2;1. Голът прекърши червени-белите и те допуснаха още две попадения до края. Първо Оньека вкара за 3:1, а после Дрейер направи 4:1 в полза на Мидтиланд.

В групите на турнира слезе още Залцбург. Тимът от Австрия отнесе Макаби Тел Авив с 3:1 в реванша. Така Залцбург продължи напред с общ резултат 5:2.

Гръцкият ПАОК обаче не успя да обърне развоя на сблъсъка с Краснодар. След 1:2 в Русия, ПАОК падна със същия резултат и в Солун. Всичките попадения в мача паднаха само за четири минути между 73-ата и 77-ата. Първо Михайлидис си вкара автогол за 0:1. Ел Кадури изравни, но още в следващата атака Кабейя вкара за 1:2.