Габриела Коукалова

Коукалова спечели масовия старт в Нове Место

Габриела Коукалова (Чех) спечели масовия старт на 12,5 км при биатлонистките от програмата на третия кръг на надпреварата за Световната купа в Нове Место.

Представителката на домакините направи една грешка в четирите си стрелби, като финишира с време от 34:42.1 мин. Втора, на 3,1 секунди от победителката, остана Лаура Далмайер (Гер). Доротеа Вирер (Ит) също се качи на почетната стълбичка, с изоставане от 9,7 секунди от Коукалова.

Без българско участие

В състезанието, което бе последен старт за Световната купа за 2016 година, не участваха български биатлонистки.

В класирането за Световната купа след първите седем състезания за сезона води Лаура Далмайер с 410 точки, следвана от финландката Кайша Макарайнен с 312. Коукалова е трета с 305 точки.