Кот Д`Ивоар
Снимка: twitter.com/CAF_Online

Кот д`Ивоар спечели Купата на африканските нации

Кот д`Ивоар спечели Купата на африканските нации. Във финала в Абиджан тимът обърна Нигерия от 0:1 до 2:1, за да вдигне трофея.

Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха финала. Суперорлите поведоха с гол на Вилиам Трост-Еконг, но с попадения на Франк Кесие и Себастиан Алер Кот д`Ивоар спечели.

Отборът премина през иглени уши, като излезе едва като трети в групата. След това отстрани Сенегал на осминафиналите след изпълнение на дузпи. В четвъртфиналите бе отстранен и Мали с гол в 120-ата минута. В полуфинала с 1:0 беше надвит ДР Конго. Освен това федерацията смени треньора и опита неуспешно да вземе такъв под наем. И след като не сполучи назначи временно бившия играч Емерс Фае.

Гола срещу ДР Конго вкара Себастиан Алер. Само преди 13 месеца той се бореше с рак на тестисите. Сега той донесе трофея с попадение в 81-ата минута. Трост-Еконг беше открил в 36-ата, а Кесие изравни в 62-ата.

Титлата е трета на Африка за Кот д’Ивоар. Предишните бяха през 1992 и 2015 г. Те станаха и първият домакин, спечелил турнира, откакто Египет го постигна през 2006 г.