Елица Костова

Елица Костова отпадна от Ролан Гарос

Елица Костова отпадна във втория квалификационен кръг на Откритото първенство на Франция – Ролан Гарос. 30-годишната българка отстъпи пред 16-ата поставена Моника Никулеску с 1-2 сета.

Двубоят се проведе на четвърти корт и продължи повече от два часа и половина. В отделните части резултатът беше 0-6, 7-6 (1), 3-6.

Елица Костова не започна обнадеждаващо и в първия сет не успя да спечели нито един гейм. През втората част обаче срещата стана коренно различна. Българката първа нанесе удар и поведе с 3-1 гейма, като дори имаше преднина на свой сервис 40-0. Вместо тя да поведе с 4-1 обаче Никулеску успя да навакса пасива и да изравни за 3-3. После тя дори проби и поведе с 4-3. Последва нов рибрейк и поредно равенство в сета.

В края на частта Никулеску проби за аванс 6-5 и сервира за крайния успех, но пропусна два мачбола и позволи на Костова да стигне до тайбрек, в който българката беше категорична – 7-1 точки.

В началото на финалната част Костова поиска медицински таймаут заради проблеми в дясното бедро. Никулеску се възползва и взе ранен аванс, след което поведе с 5-1. Костова успя да върне единия пробив, но за повече нямаше сили.

Във финалния трети кръг на квалификациите Никулеску ще се изправи срещу Вера Звонарьова Русия.