Копенхаген - Истанбул ББ

Копенхаген би турския шампион, Шахтьор – Волфсбург

Копенхаген победи с 3:0 новия турския шампион Истанбул Башакшехир и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. В първия мач тимът от Дания падна с 0:1. Напред продължава и Шахтьор Донецк. Украинците спечелиха с 3:0 над Волфбург и продължават напред с общ резултат 5:1.

Героят за Копенхаген беше Йонас Винд. Той откри още в 4-ата минута. После покачи на 2:0 в 53-ата от дузпа. Само девет минути по-късно Фалк Йенсен вкара за 3:0 и отчая турския шампион. Следващият съперник на Копенхаген би трябвало да е Манчестър Юнайтед. Червените дяволи водят с 5:0 срещу ЛАСК преди реванша по-късно тази вечер. Евентуалният двубой между датския тим и Юнайтед е на 10 август в Кьолн.

Три гола в края за Шахтьор

Украинският шампион трябваше да чака до последната минута на редовното време, за да вкара първия гол. Той падна въпреки натиска на вълците, които се нуждаеха от гол, за да имат шанс да продължат. Зелените обаче отправиха едва два точни удара.

Иначе Шахтьор остана с човек по-малко в 67-ата минута, когато бе изгонен Хохлава. Само три по-късно и Волфсбург остана с човек по-малко след червения картон на Брукс. Жуниор Мораеш вкара за 1:0 в 89-ата минута. Соломон се разписа за 2:0 в първата минута на добавеното време. А в третата отново Жуниор Мораеш направи 3:0.

Следващият съперник на украинския шампион ще е Базел или Айнтрахт Франкфурт. Базел има аванс от 3:0 след първия мач във Франкфурт.