Конта спечели срещу Стивънс и Уилямс в един ден

Конта

Джона Конта записа две победи на турнира в Рим за един ден. Първо тя се справи със Слоун Стивънс, а после и с Винъс Уилямс. Така британката стигна до четвъртфинал в италианската столица. Там нейна съперничка ще е победителката от Вондрушова и Касаткина.

Нейният първи мач за деня бе срещу Слоун Стивънс. Осмата в света взе първия сет, но после допусна обрат срещу 27-годишната британка. Няколко часа по-късно дойде ред и на Винъс Уилямс. Тя обаче имаше проблем с дясното коляно и не оказа сериозна съпротива. Конта спечели уверено с 6-2, 6-4 за 72 минути. Винъс стигна до третия кръг, след като сестра ѝ Серина се отказа заради травма в коляното.

Шампионката от Ролан Гарос и Уимбълдън Гарбине Мугуруса също се оттегли заради травма. Тя губеше с 4-6, 1-3 от Виктория Азаренка.

Осака остава номер едно при жените

Наоми Осака ще остане на върха в ранглистата при жените. Тя записа последователни победи с 6-3, 6-3 над Доминика Цибулкова и Михаела Бузанеску. Така тя се класира за четвъртфиналите, където ще играе с Кики Бертенс. Бертенс е под номер 4 в ранглистата, но не може да свали Осака от върха.

Това можеше да направи Симона Халеп. Румънката обаче загуби от Маркета Вондрушова.