Аржентина - Колумбия

Колумбия удари Аржентина с 2:0 – ВИДЕО

Аржентина допусна грешна стъпка в началото на Копа Америка, след като загуби от Колумбия с 0:2. Това бе мач от група В на надпреварата. Победата бе първа за колумбийците над този съперник от 20 години насам.

На „Арена Фонте Нова“ в Салвадор аржентинците започнаха със звездното трио в атака – Меси, Ди Мария и Агуеро. Но това не им помогна да избегнат поражението. След нулево първо полувреме, колумбийците нанесоха своя удар в средата на втората част. Тогава в рамките на 15 минути Роджър Мартинес и Дуван Сапата решиха изхода от двубоя.

Другите два отбора в групата са Парагвай и Катар. Следващият мач на Колумбия е с Катар, докато аржентинците играят по същото време с Парагвай.

В среща от група А Венецуела и Перу направиха равенство 0:0. Там води Бразилия с три точки след успеха над Боливия с 3:0.