Колшрайбер

Колшрайбер изхвърли Джокович, Надал и Федерер бият

Филип Колшрайбер шокира шампиона от Аустрелиън Оупън Новак Джокович след 6-4, 6-4 в Индиън Уелс. Така германецът записа първата си победа в кариерата над действащ номер 1 в света. В досегашните 10 той предишни случая той неизменно губеше.

Джокович играеше за първи път след рекордната си седма титла в Мелбърн. 31-годишният тенисист бе спечелил осем от предишните девет сблъсъка, но нямаше отговор за отличната игра на ветерана. Двубоят започна равностойно, но германецът проби подаването на колебливия Джокович в седмия гейм.

Колшрайбер взима с лекота и втория сет

Вторият сет започна ужасно за сърбина, който бе пробит още на старта. После Колшрайбер записа нов брейк и сервираше за мача при 5-2. Ноле върна един от пробивите, но за повече нямаше сили. Германецът ще се изправи за място на четвъртфиналите в турнира на сингъл срещу французина Гаел Монфис.

По-късно Джокович излезе на двойки заедно с тазгодишния си партньор Фабио Фонини. И стигнаха полуфиналите след успех над Рожер-Текау със 7-6 (6), 2-6, 10-6.

Надал отнесе Шварцман

Световният номер 2 Рафаел Надал не последва сърбина и продължи убедително напред. Испанецът надигра аржентинеца Диего Шварцман с 6-3, 6-1. Първият сет вървеше без пробиви до осмия гейм, когато Рафа взе подаването на съперника, а после и сета. Във втория 17-кратният шампион на турнирите от Големия шлем бе още по-категоричен. Той направи три пробива и спечели мача за 85 минути. Следващият му съперник ще бъде сърбинът Филип Краинович. Той отстрани изнеадващо в два сета 14-ия поставен в схемата Данийл Медведев.

Федерер надви Вавринка

Роджър Федерер спечели швейцарския сблъсъл със Стан Вавринка, след като го надви в два сета – 6-3, 6-4. Първият пробив за Федерер дойде в шестия гейм, а после той взе и първия сет. Във втората част брейкът дойде по-рано – в третия гейм. До края на сета 37-годишният ветеран не допусна изненади на свой сервис.

Следващото препятствие за Федерер е британецът Кайл Едмънд. Той надигра молдовския квалификант Раду Албот с 6-3, 6-3.

67-ият в света Хуберт Хуркач поднесе изненада, отстранявайки 6-ия в схемата Кей Нишикори след 4-6, 6-4, 6-4. Това е първият му осминафинал на турнир от сериите Мастърс 1000. 19-годишният талант Денис Шаповалов пък надигра 10-ия поставен Марин Чилич с 6-4, 6-2.