Аугсбург - Кьолн
Снимка: twitter.com/fckoeln

Кьолн взе драматична победа в битката за оцеляване

Кьолн спечели с 3:2 визитата си на Аугсбург в първата среща от 31-ия кръг на Бундеслигата. Така козлите взеха много ценна победа в битката си за оцеляване. Успехът е втори пореден за новия треньор Фридхелм Функел. През седмицата тимът му победи втория Лайпциг.

Кьолн изигра отлично първо полувреме, в което реализира и трите си попадения. Ондрей Дуда се разписа на два пъти, а между него точен беше и Флориан Кайнц. Така Аугсбург допусна три гола на свой терен за първи път от 2012-а.

След почивката домакините върнаха набързо два гола чрез резервата Роберт Гумни и Рубен Варгас. Попадението на Гумни сложи край на суха серия от над 300 минути. Баварците натиснаха здраво в оставащия половин час, но не успяха да изравнят.

Кьолн събра 29 точки и се изкачи на 16-о място, с три точки повече от Херта. Тимът от Берлин обаче е с три мача по-малко. 15-ят Арминия Билефелд има 30 точки, колкото и 14-я Вердер. Майнц е 13-и с 31 точки, а Аугсбург остава 12-и с 33 точки.